Kodu kujundamine võib olla paras väljakutse. Seetõttu tekib paljudel kiusatus minna lihtsama vastupanu teed ja lähtuda sisustuse valikul hetkemoest. See on üks variant, kuid parem on võtta aluseks omaenda soovid ja eelistused. Kui kodu on sinu nägu, oled tulevikus sellega ka rohkem rahul. Kuidas kujundada kodu, mis on ja jääb armsaks, hoolimata sellest, mis parajasti sisustusmaailmas laineid lööb?

Otsast lõpuni läbimõeldud

Mõnus kodu on selline, kus kõik tehnosõlmed ja esemed on paigutatud nii, et nende kasutamine on käepärane ja mugav. Kui sinu kodu alles valmib ja sul on võimalus rääkida kaasa elektri-, vee- ja muude ühenduste osas, tee seda kindlasti. Mõtle läbi, kuidas sul oleks kõige mugavam kasutada veekraane, lüliteid ja kodumasinaid. Näiteks – kas pesumasin peaks asuma köögis või vannitoas? Kas peaksid saama reguleerida elutoa valgustust otse diivanilt?
Sisustuse puhul mõtle läbi, mis funktsioone peaks iga ruum täitma. Näiteks – kas elutuba on eelkõige teleri vaatamise koht või soovid seal sageli külalisi võõrustada? Vastus annab vihjeid vajaminevate mööbliesemete ja nende paigutuse kohta. Kui sinu jaoks on esmatähtis külaliste mugavus, võid kaaluda televiisorist loobumist (nutiseadmed teevad niikuinii enam-vähem sama töö), et paigutada vabanenud põrandapinnale hoopis mõned tugitoolid. Sama mõttekäiku saad kasutada ka kõikide teiste tubade puhul.

Õiged värvid

Kodu kujundamisel mängivad olulist rolli värvid. Need peavad sulle meeldima ja omavahel kokku sobima. Elamisele koloriidi lisamiseks vali välja kaks kuni kolm erksamat värvi ja lisaks paar neutraalset tooni (näiteks hall, beež, valge). On mõistlik, kui kasutad erksamaid värve väiksematel ja kergesti asendatavatel esemetel, näiteks dekoratiivpadjad, voodipesu, sisustusaksessuaarid jms. Neutraalsed toonid sobivad hästi taustale – seintele, sohvale jne. Värvide kombineerimisel lähtu põhireeglist, et erksad värvid sobivad ergastega, tuhmid tuhmidega.

Kui sa ei oska kohe hoobist oma lemmikvärve välja tuua, püüa meenutada, mis värvi riideid sa enamasti kannad, mis värve jääd tavaliselt looduses imetlema, mis värvides kodud on sulle hea mulje jätnud. Niimoodi saad kindlasti mõned head ideed!

Kvaliteetsed materjalid

Mitte miski ei riku värske koduomaniku tuju rohkem kui kahjustused. Selleks, et saaksid puutumata kodust pikemalt rõõmu tunda,  eelista kvaliteetseid ja tugevaid materjale. Vali vastupidav põrandakate (puitparkett mõjub luksuslikult ning on taastatav, korkparkett on soe ja peidab kriimustusi), jälgi, millest on tehtud mööbel, pööra tähelepanu diivanikangale. Esmapilgul kallis ese võib pikemas perspektiivis osutuda hoopis kõige soodsamaks variandiks, pidades kauem vastu kui teised, vajamata ei parandamist ega väljavahetamist.

Ajatu stiil

Kui kujundad oma kodu hetke kuumimast sisustustrendist lähtudes, võid uue ja veelgi põnevama moe ilmumisel oma kodust kiiresti tüdineda. Seepärast on kavalam valida mõni ajatu stiil, näiteks klassikaline, boheemlaslik või, miks mitte, nn üleminekustiil mis kombineerib nii klassikalisi kui kaasaegseid elemente. Erinevad interjöörifotod on oma stiili leidmisel suureks abiks. Inspiratsiooniks võib olla ka mõni eelmisest kodust pärit lemmikese, mis tuleb sinuga kaasa ka uude elamisse ning peab saavutama sellega harmoonia.

Kui jääd nendest nõuannetest hoolimata kodu kujundamisel hätta, võta meiega ühendust ning tuleme sulle hea meelega appi. Koos leiame inspiratsiooni ning lahendused, mis aitavad sul end oma kodus tõeliselt mõnusalt tunda.