Kodu sisustamine pole enamasti nii lihtne, et lähed ühte poodi ja tuled sealt tagasi koormatäie mööbliga, mida on piisavalt terve elutoa sisse seadmiseks.  Esiteks kulub ainuüksi meeldivate esemete leidmiseks tihti plaanitust rohkem aega ja ka nende tarnimine ei käi üleöö. Õpetame, kuidas õigesti mööblit osta.

Planeeri

Plaanid uude koju sisse kolida paari kuu pärast? Arvesta, et mööbli tarnimiseks kulub samuti aega. Sobiva kangaga diivani tarnimiseks läheb tavaliselt paar kuud, rääkimata köökidest ja muust eritellimusmööblist. Seega kui kolimisplaan kindel, asu koheselt ka mööbliotsingutele.

Varu aega

Varu sisustuspoodide külastamiseks piisavalt aega. Mööblikauplused on sageli väga suured ja kogu valikuga tutvumiseks ning sobivate esemete leidmiseks võib kuluda tund kuni paar. Kui räägime sisustusaksessuaaride kauplustest, on piisav ajavaru vaat et veelgi olulisem. Dekoratiivesemed on sageli üpris väiksed ja nende valik võtab alguses silme eest kirjuks. Ära tekita endale kiirustamisega asjatut stressi, mille tõttu võib mõni kaunis ese hoopis märkamata jääda.

Hoia valikul silma peal

Ära mine poodi selge ettekujutusega sellest, mida sul vaja on. Külasta sisustuskauplusi korduvalt ja soorita ost ainult siis, kui tunned, et sattusid eseme otsa, mis sulle tõepoolest meeldib. Kõike ei pea korraga ostma, õigete asjade leidmiseks võibki minna aega.

Tee kodus vajalikud mõõtmised

Ei ole mõistlik minna voodit ostma, teadmata peatsi taha jääva seina pikkust. Kui otsid parajat diivanilauda, mõõda eelnevalt üle ka diivan, samuti selle ja teleri vahele jääv ala. Vajalikke mõõtmeid arvesse võtmata võid hiljem avastada, et toas pole uue mööblitüki kõrval üldse liikumisruumi.

Samuti hoia ka kaupluses mõõdulint käepärast. Toote hinnasildil ei pruugi alati mõõtmeid kirjas olla. Samas oleks ju kurb, kui leiad just sellise vaasi, millest unistanud oled, kuid sul pole õrna aimugi, kas see ka sinu kohvilauale mahub.

Kola taaskasutuspoodides

Oled juba korduvalt kõik Pärnu mnt sisustuspoed läbi käinud ja ei leia ikka sobivat kummutit? Külasta kindlasti ka mõnd teise ringi poodi – võid sattuda seal tõeliselt huvitavate leidude otsa. Aga taaskord – hoia igaks juhuks alati mõõdulinti taskus.

Külasta e-poode

Inimesi on erinevaid – mõni peab oluliseks eseme oma silmaga nägemist, teine leiab, et tänapäeva e-poed annavad neis müüdavast piisava ülevaate. Enamasti kasutatakse kombineeritud varianti, kus mingid ostud sooritatakse kaupluses kohapeal ja mingid e-poest. Diivani ja madratsi pehmus on soovitatav ikkagi omal nahal järele proovida, samal ajal kui sobivat vaasi võib vabalt internetist jahtida.