SISEKUJUNDAJA KONSULTATSIOON

Kas jäid kodu kujundades hätta ja vajaksid sisekujundaja nõu? Olen siin, et aidata sul asjad enda jaoks selgeks mõelda ja pakkuda välja huvitavaid lahendusi, mille peale sa ise võib-olla ei tulegi. 

Minu töös on kõige olulisemad kaks põhimõtet:

 • Individuaalne lähenemine - enne, kui töö kallale asun, kuulan detailselt ära, millised on sinu soovid, unistused ja ka oskused seoses oma kodu kujundamisega. Kas sul on endal ideid ja sooviksid kodu kujundamise protsessis võimalikult palju kaasa rääkida? Või eelistad jätta kogu töö professionaalse sisekujundaja hooleks, ise samal ajal vaba aega nautides? Loomulikult huvitab mind ka sinu kodu seisukord - kas tegemist on remonti vajava elamisega või hoopiski viimistletud uusehitisega, mida tuleks vaid natuke sisustada ja dekoreerida? Või sooviksid hoopis pisiparanduste abil oma kodu müügiks ette valmistada, et see tunduks potentsiaalsele ostjale mõnus ja kutsuv, sealhulgas piltide pealt? Meie koostöö täpne vorm selgub siis, kui leiame vastused eespool loetletud (ja veel mõningatele) küsimustele.
 • Ülim paindlikkus - mitte miski pole kivisse raiutud ja mitte midagi ei pea tegema ainult sellepärast, et "nii peab" või nii on kombeks. Soovin pakkuda võimalikult paindlikku lähenemist ja anda sulle vabad käed otsustamaks, millises mahus täpselt me koostööd teeme. Sa võid tellida tervikliku sisekujundusprojekti, ent sa võid julgelt minu poole pöörduda ka mõne üksiku sisustusmurega.
Vaata minu varasemaid töid >>

Et anda sulle mingi lähtepunkt ja natuke mõtteainet, loetlen allpool mõned viisid, mil moel saab sisekujundaja sulle abiks olla (NB! Võimalikke variante on veel - kõik oleneb sellest, mida sul täpsemalt vaja oleks).


Kuidas saan sulle abiks olla?

Ühekordne konsultatsioon

Konsultatsioon on kõige lihtsam variant, millest alustada. Selle käigus saan anda üldisemaid soovitusi, näiteks milline sisekujundusstiil või seinavärv valida, kuidas paigutada mööbel ja valgustus, mis tüüpi aknakatted valida jms. Samuti sobib sisekujundaja konsultatsioon väga hästi, kui omad juba mingeid ideid ja sooviksid neid arutada kellegagi, kes oskab hinnata nende teostatavust ja sobivust tervikusse.

Konsultatsioon toimub sinu kodus koha peal ja kestab ca 2 tundi.  Konsultatsiooni hind on 150€, Tallinnast väljaspool asuvate kodude puhul lisandub ka kohalesõidutasu.

NB! Konsultatsiooni on võimalik läbi viia ka video teel (Skype või muu sarnase tarkvara vahendusel). Siinkohal on suureks abiks korteri või maja plaan, mille põhjal saab vaadata näiteks mööbli ja valgustite paigutust, valida välja siseviimistlusmaterjale ja lahendada muid sisekujundusalaseid küsimusi.

Kodu sisekujunduse terviklahendus

Terviklik sisekujundusprojekt koosneb järgmistest osadest:
 1. mööbli põhiplaan (mööbli, santehnika ja teiste oluliste elementide paiknemine);
 2. valgustus- ja elektriplaan (valgustite ja pistikupesade tüübid ning paiknemine, samuti lülitused);
 3. sobiva sisekujundusstiili valik;
 4. siseviimistlusmaterjalide ja värvitoonide valik (seina-, põranda- ja laekatted) ;
 5. eritellimusmööblijoonised;
 6. valmismööbli, valgustite, tekstiilide ja muude sisustusesemete valik;
 7. 3D-visualiseeringud kõikidest ruumidest.
 Töö tulemusel saad endale mugava ja maitseka kodu, mis on täpselt sellises stiilis nagu sulle meeldib. 
Kui soovid, võid projektist vabalt ka mõne punkti välja jätta. Eespool kirjeldatu näol on tegemist nn maksimumprogrammiga.

Sisekujundaja konsultatsioon: kodu sisekujunduse terviklahendus

Kodu sisekujunduskontseptsioon

Kui soovid kodu kujundamisel rohkem kaasa mõelda ja vajad eelkõige juhtnööre, mille alusel sisustuspoes valikuid teha, on mõistlik tellida kodu sisekujunduskontseptsioon

Kodu sisekujunduskontseptsiooni hulka kuulub:

 • ühekordne nõustamine sinu kodus kohapeal;
 • stiilijuhend (mis tüüpi viimistlusmaterjale ja sisustusesemeid kombineerida) – tekstiline kirjeldus ja näidispildid;
 • mööbli stiilinäidis – tekstiline kirjeldus ja näidispildid;
 • ostukohtade soovitused (sisustuspoodide nimekiri, kust saab osta sobivas stiilis mööbliesemeid ja viimistlusmaterjale);
 • värvipalett (värvikaartidena) - kõikide kodus kasutatavate värvitoonide kombinatsioon. Toonid sobivad omavahel ning ka kõikide viimistlusmaterjalidega (viimased on samuti paleti osa);
 • üks näidisvisualiseering (realistlik 3D pilt), mis annab edasi kodu tulevase sisekujunduse hõngu.

Kodu sisekujunduskontseptsiooni hind: alates 490€.

Konkreetse sisustusmure lahendamine

Kas oled hädas konkreetse probleemiga, näiteks kuidas muuta oma avatud köök veidi privaatsemaks või mida teha igava valge seinaga või kuidas valgustada viilualust ruumi? Alati ei pea tervele kodule sisekujundust tellima - võid julgelt minu poole pöörduda ka mõne üksiku murega. Aitan sul need ära lahendada, nii et saad juba üsna pea muretsemise asemel oma kodust rõõmu tunda.  

Sisekujundaja konsultatsioon: konkreetse sisustusmure lahendamine

Kodu 3D-visualiseering

Oma silm on kuningas ja teinekord on mõne sisekujundusalase otsuse vastuvõtmiseks vaja näha, kuidas lahendus reaalselt välja nägema hakkab. Siinkohal on suureks abiks realistlik 3D pilt, mille kujundan sinu poolt antud juhiste alusel. Näidispildilt paistab soovitud interjööri osa koos kogu sisustuse, viimistluse ja valgustusega.


Magamistoa sisekujundus. Sisekujundaja/disain: Kristiina Luts

Eritellimusmööbli projekteerimine

Enamasti on nii, et kõige ilusam ja mugavam mööbel on selline, mis on loodud spetsiaalselt sinu kodu jaoks. Kui tunned, et sisustuspoodides pakutav ei ole päris see, mida sul vaja oleks, projekteerin mööbli, mis klapib ideaalselt sinu kodu mõõtmetega ja mille disain ning funktsioonid vastavad täielikult sinu soovidele

Kodu (müügieelne) stiliseerimine

Plaanid oma kodu müüa? Kinnisvarafirmade statistika näitab, et stiliseeritud ja kaunilt pildistatud kodud müüvad kiiremini ja kõrgema hinna eest. Praktikas tähendab kodu stiliseerimine mängimist pisidetailidega - kodule antakse uus hingamine hoolega valitud dekoratiivesemete (lillevaasid, küünlad, seinapildid jms), moekate tekstiilide (pleedid, padjad, vaibakesed jms) ja vähem nägusate asjade varjamise abil. Mõnel juhul kätkeb kodu stiliseerimine endas ka uut seinavärvi või tapeeti, kui sisekujundaja peab seda kodu uue imago loomise mõttes oluliseks. 

Kuigi kodu stiliseerimine on suunatud eelkõige müüki minevatele kodudele, toimib see hästi ka siis, kui soovid oma kodu niisama natuke värskendada. Kodu ilusamaks muutmisele ei pea alati kulutama suuri summasid, vaid hubasema ja mõnusama olemise saab luua ka väga väikeste detailidega. Oluline on, et need oleksid hästi läbi mõeldud ja oleksid harmoonias nii sinu kui sinu koduga.

Nagu näed, on mitmeid võimalusi, kuidas koostöös sisekujundajaga oma kodu ilusamaks ja mõnusamaks muuta. Seetõttu oleneb ka minu töö hind konkreetsest ülesandest ja ka elamise suurusest. Ära karda küsida pakkumist - teen omalt poolt kõik, et leida just sulle sobiv lahendus, mis mahub kenasti ka sinu eelarvesse!

Võta ühendust, et asja täpsemalt arutada!

Saadan päringu

Kristiina Luts
Sisekujundaja