Söögilaual on meie kodus täita keskne roll. Selle taga kosutame nii keha kui hinge, jagades maitsvate roogade kõrval ka üksteise muresid ja rõõme. Seepärast on väga oluline, et tähtis mööbliese oleks õigesti valitud - kõik peavad selle taha ära mahtuma ja kõigil peab selle taga olema mõnus. Söögilaua mugavus oleneb suuresti selle kujust. Vaatame, millised on peamised söögilauatüübid ja kuhu need kõige paremini sobivad.

Ristkülikukujuline

Ristkülikukujuline söögilaud on kõige tavalisem söögilaua tüüp. Tänu laiale mõõtmete valikule saab sellise laua paigutada pea igasse koju. Eriti hästi sobib riskülikukujuline laud piklikusse tuppa, kuna ideaalis peaks laua kuju järgima ruumi kuju. Jälgida tuleb vaid, et laua pikema külje ja seina (või seinakappide) vahele jääks vähemalt üks meeter, et toolidel oleks piisavalt liikumisruumi. Laua laius võiks olla vähemalt 70 sentimeetrit - nii mahuvad lisaks taldrikutele ära ka keskele paigutatavad road.   

Ovaalne

Ovaalset söögilauda võib pidada ristkülikukujulise sugulaseks. Praktiliste omaduste poolest on see oma kandilisest suguvennast vaat et paremgi. Nurkade puudumine võimaldab suuremat paindlikkust istekohtade paigutamisel, samuti on ümara laua ümber mugavam liigelda (ei pea kartma teravaid nurki).

Ovaalne söögilaud sobib samuti kõige paremini piklikusse ruumi ning ka selle soovituslik laius ja kaugus seinast on samad mis ristkülikukujulise laua puhulgi.

Ümmargune

Ümmargune söögilaud on küllalt multifunktsionaalne ja sobitatav väga paljudesse elamistesse. Iseäranis hästi passib laud väiksemasse koju, kus ruumi on napilt. Tänu nurkade puudumisele on mööbliesemele lihtne kohta leida ning koos toolidega võtab ümmargune söögilaud üldjuhul vähem ruumi kui piklik söögitoakomplekt.  

Kui soovid laua taha mahutada rohkem kui nelja inimest, peab laua diameeter olema vähemalt 150 sentimeetrit. Arvesta aga, et suurema laua puhul võib tekkida probleem toidu ulatamisega vastas istujale. Selle mure lahendamiseks võid kasutada pöörlevat serveerimisalust, mis paigutatakse laua keskele.

Ruudukujuline

Kui sinu söögituba on suur ja pigem tühjavõitu, sobib sinna hästi ruudukujuline laud. See võtab teistega võrreldes rohkem ruumi, ent mõjub oma haruldasema kuju tõttu luksuslikult ja huvitavalt.

Ruudukujuline laud on küllalt nõudlik - suurema laua puhul võivad vestluskaaslased jääda kaugeks, nagu ka laua keskele paigutatud road. Viimase mure lahendamiseks võid samuti kasutada pöörlevat serveerimisalust. Veel tasub arvestada, et ruudukujulise laua puhul tõuseb mööblieseme sirgjooneline kuju teistega võrreldes rohkem esile. Seetõttu sobivad ruumi üldmulje pehmendamiseks laua taha kõige paremini ümara kujuga toolid.
Loomulikult mängivad sobiva laua valikul mööblieseme kuju kõrval olulist rolli ka muud faktorid nagu materjal, ehitus ja pikendamisvõimalus. Küll aga võiks otsinguid alustada ikkagi kujust, kuna see määrab, kuidas laud ümbritsevasse ruumi sobitub.