Tipi telk on üks tore asi, pakkudes üheaegselt nii põnevat mänguelamust kui hulgaliselt silmailu. Sestap unistavad sellest dekoratiivsest sisustuselemendist lisaks lastele ka paljud lapsevanemad. Sageli puutukse aga kokku probleemiga, et pirakas telk ei taha kitsukesse lastetuppa kuidagi ära mahtuda. Mida sellisel juhul teha? Siit leiad mõned ruumisäästlikumad lahendused, mis on vähemalt sama põnevad ja dekoratiivsed kui tipi telk.
Allikas: emily @ go haus go on VisualHunt.com / CC BY
Majavoodi
Majavoodi on küll sama suur või suuremgi kui tipi telk, ent see on üheaegselt nii voodi kui mõnusa pelgupaiga eest. Kokkuvõttes võtab see mööbliese ikkagi vähem ruumi kui voodi ja telk eraldivõetuna.
https://www.pinterest.com/pin/325666616782266125/
Kõrge voodi
Ägedaid voodeid on teisigi, näiteks Eesti tootja Baubau mängumajakesega voodi. Voodi on valmistatud tugevast Re-board kartongist, mis on keskkonnasõbralik ja 100% taaskasutatav. Igati sobilik lahendus trenditeadlikele ja loodusest hoolivatele lapsevanematele!
Allikas: baubauhome.com

Papist loss

Osavamad lapsevanemad võivad kartongist ka ise midagi meisterdada, näiteks kena mängulossi. Tegevuses saavad kaasa lüüa ka lapsed, nii et lisaks vahvale tulemusele pakub see ka mõnusat perekondlikku ajaviidet. Lossi saab ehitada just selliste mõõtmetega nagu vaja, nii et see kenasti lastetuppa ära mahuks.
https://www.pinterest.com/pin/519180663278712230/


Nööri otsas rippuv "telk"
Kui terve telk tuppa ei mahu, võib olla abi ka ainult ühest telgiküljest! Suure tõenäosusega leidub sinugi lapse toas vaba nurgake, mille saab muuta vahvaks peidukaks. Selleks tõmba seina ja lähima mööblieseme vahele üks nöör ja riputa selle otsa äge kangas või, miks mitte, mängutelgi külg. Tekkinud peidukas on väga sarnane telgile ja võtab seejuures tunduvalt vähem ruumi.
https://www.pinterest.com/pin/333477547384534880/


Söögilaua kate

Mõnikord tasub mõelda kastist väljapoole, ehk antud juhul - lastetoast väljapoole. Äge mängukoht ei pea ilmtingimata asuma võsukeste pärusmaal, vaid selle võib tekitada ka mujale, kasvõi kööki. Ühe laheda moodusena võid  õmmelda söögilauale spetsiaalse katte, mis muudab laua täisväärtuslikuks lastetelgiks. Kui mänguaeg läbi, saab katte ära võtta ja laua tavapärase funktsiooni taastada. Tõeliselt ruumisäästlik lahendus!
https://www.pinterest.com/pin/179862578850274706/