Paraku on Eesti üüriturg ikka veel selline, et maitsekalt ja kaasaegselt sisustatud  ning seejuures veel mõistliku hinnaga üürikodu peab lausa tikutulega taga otsima. Alati ei ole aga võimalik kinnisvara soetada. Kas see tähendab, et peab leppima mitte rahuldustpakkuva elamisega? Sugugi mitte, kui võtta kasutusele kavalad võtted üürikodu isikupärastamiseks.
Kõige raskem on olukord siis, kui üürikodu on sisustatud suvaliste esemetega, mis ei kuulu ühegi stiili alla, sest neil lihtsalt pole stiili. Enamasti on kõige häirivam element diivan oma massiivsuse ja silmatorkavuse tõttu. Sel juhul kaaluksin tõsiselt (loomulikult kokkuleppel üürileandjaga) diivani väljavahetamist, kuna soodsamates müügikohtades saab täiesti kena väljanägemisega diivani kätte juba mõnesaja euroga.
Ehk tuleks vanast diivanist vabaneda?

Ülejäänud esemeid on juba lihtsam stiilsemaks maskeerida, näiteks peita maitsetu voodi ilusa voodipesu alla, suvaline riiul raamatute ja dekoratiivesemete taha jne. Enamasti aga, kui me ei räägi just sanitaarremonti vajavatest pindadest, on üürikodude kujundus pigem lihtne ja lakooniline. Sel juhul on vägagi teretulnud maitsekad lisandused, millest nüüd lähemalt räägimegi.

Huvitava mustriga vaip

Pole haruldane, et üürikodus pole ühtegi vaipa. Muretse kasvõi ainult elutuppa huvitava mustriga vaip ja elamine tundub kohe õdusam. Magamistoa puhul ongi parem vaipadest hoiduda, sest nii on seal vähem allergiat tekitavaid tolmukogujaid.

Raamitud pildid

Olgu tegu fotode, graafika või suisa maalidega – pildid annavad igale interjöörile palju juurde. Puuriaukude vältimiseks ei pea pilti sugugi ainult seinale riputama. Raamitud pilt mõjub väga stiilselt ka näiteks telerialusele või öökapile toetatuna.
Kes ütles, et pildi koht on seinal?

Uued kardinad

Sageli ei ripu üürikodus just kõige kenamad (ja puhtamad) kardinad. Tee see väike investeering ja osta meelepärasest kangast kardinad ning üürikodu näeb kohe kuhjaga parem välja.

Efektsed tekstiilid

Voodipesu ja rätikuid läheb sul ju niikuinii vaja? Väldi suhtumist, et „ah, mis ma üürikodu nimel ikka pingutan“ ja vali endale korralik voodipesu- ja rätikukomplekt. Usu, hoolega valitud tekstiilid loovad hetkega hoopis teise emotsiooni.

Dekoratiivpadjad ja pleed

Diivan omandab hoopis stiilsema ilme, kui selle peale on visatud mõned särtsaka mustriga padjad ja, miks mitte, ka mõnus pleed. Nende esemete soetamine tasub end ära mitmes mõttes, sest patju saab kasutada ka näiteks külaliste istumisalustena ja pleed pakub külmal talveõhtul lisasoojust.
Sega kokku vaip, padjad ja taimed ning naudi maitset.

Potitaimed          

Rohelus annab interjöörile sõna otseses mõttes elu juurde. Muretse endale mõni roheline kasvandik, istuta see stiilsesse potti ja naudi tulemust.