Mõnikord on tunne, et kõik on justkui õigesti, aga millestki jääb nagu ikka puudu... Kui räägime sisekujundusest, siis suure tõenäosusega on igava ja näotu toa põhjuseks fookuspunkti puudumine. Mis on interjööri fookuspunkt ja kuidas selle abil ruum särama panna?

Fookuspunkt ehk pilgumagnet ehk toa visuaalne kese

Mis on kõige esimene asi, millel pilk toas pidama jääb? See ongi ruumi fookuspunkt. Kui ükski element ei hakka kuidagi eriliselt silma, on fookuspunkt kas puudu või halvasti esile toodud. Sellest on kahju, kuna ilma keskse pilgupüüdjata mõjub ruum igava ja elutuna. Hästi eksponeeritud fookuspunkt aga teeb toa visuaalselt põnevaks ja seob kõik sisustuselemendid harmooniliseks tervikuks. Lisaks sellele on kavalalt esitletud pilgumagneti abil võimalik juhtida tähelepanu kõrvale vähem atraktiivsetelt detailidelt. Fookuspunkt on hea ruumikujunduse A ja O.

Kuidas fookuspunkti luua?

On mitmeid sisekujunduslikke detaile mille ümber saab toa keerlema panna. Fookuspunktidena toimivad hästi järgmised ruumielemendid:
  • kamin,
  • efektsein (kaetud silmapaistva värvi, tapeedi vms, ka tellissein),
  • aken, millest avaneb imeline vaade,
  • efektse mustriga kardinad,
  • huvitav valgusti,
  • kunstiteos.
Pea meeles, et igas toas saab olla ainult üks fookuspunkt. Mitme efektse detaili vahel tekib konkurents ja ruumist kaob visuaalne korrapära. Meie pilkki saab korraga pidama jääda ainult ühel kohal.

Kuidas tuba fookuspunktist lähtudes kujundada?

Nagu juba mainitud sai, ei tohiks toas olla mitut omavahel konkureerivat pilgumagnetit. See tähendab, et muu sisustus peaks olema võrdlemisi tagasihoidliku väljanägemisega. Nii pääseb efektne detail piisavalt mõjule.
Väljanägemise kõrval on oluline ka mööbliesemete paigutus. Fookuspunkt peab moodustama ümbritsevaga harmoonilise terviku. Ideaalis on kogu sisustus koondunud pilgumagneti ümber: kamin, suur maal või muu silmapaistev ese asub kas kõige keskel või näitab kätte koha, mis suunas teised sisustuselemendid pööratud on.

Kas sinu kodus on igal toal oma fookuspunkt? Kui ei, siis saame sind pesa kaunistamisel ja isikupärastamisel aidata. Võta meiega ühendust, et saada põhjalikku personaalset sisustusnõu.